İmmu-Nat isminin açılımı; immünoloji (immün sistem) ve naturel’in kısaltmalarından oluşmuştur.
İmmu-Nat Bitkisel İlaç ve Doğal Sağlık Ürünleri, 2007 yılında Bodrum-Yalıkavak’ta kurulmuştur. Üretim tesisleri ve şirket merkezi burada yer almaktadır.
Bodrum/Yalıkavak’ta bulunma nedeni; bitki örtüsünün zenginliği, yerli ve yabancı turizm bölgesi oluşu ve birçok ülkeye ihracatın kolaylıkla sağlanmasıdır.

İmmu-Nat’ın kuruluş nedenlerinden en önemlisi; Türkiye coğrafyasında bulunan ve tamamen orijinal olan 6000 civarında endemik bitki grubunun bulunuşudur. Tüm Avrupa’da tıbbi ve aromatik bitki sayısının 10000 olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bu bitkilerin 6000 çeşidinin Türkiye’de yetişiyor olması çok önemli bir faktördür.

Amacımız;

İnsanların sağlık amaçlı bitki kullanımına doğru yön kazandırabilmek,
Bitkiler ve etken maddeleri üzerinde yurt içi ve yurt dışı araştırmaları takip ederek, insanların hizmetine sunmak ,
Üniversitelere, çalışmalarında kolaylık sağlayabilmeleri adına ham madde temin noktası olmak,
İlaç sektörünün, bitkisel ilaçlardaki ham madde temin noktası olmak,
Bitkisel ürün tüketiminin doktor ve eczacı kontrolünde yapılmasına önderlik etmek
Uzmanlık alanlarımız;

Orjin bitkilerin doğal coğrafyasından temini
Her bitki ya da drog’u farklı yöntemlerle işleyebilme
Bitkisel kombinasyonlar konusunda  tecrübeli ve uzman kadro
Üretimde tamamen sonuç endeksli ürün imalatını hedefleme
Hiçbir reklam yapmadan tamamen tüketici memnuniyeti üzerinden strateji uygulama
İmmunat, Türkiye’de bitkisel ilaç ünvanı taşıyan tek firmadır. Ünvana ve sonuçlara layık olabilmek, üretimden tüketici memnuniyetine kadar verdiği hizmetlerde mahçup olmamak için gerek kurum bünyesinde, gerekse yurt genelinde birçok hekim, eczacı, kimyager ve teknik kadroyu bünyesinde bulundurmaktadır.

Hizmetlerimiz;
Çeşitli hastalıkların ve özellikle de kanser hastalığının tedavisinde tamamlayıcı/ destek tedaviyi, üretilen % 100 doğal sıvı bitkisel extraklarla sağlamak asıl hizmetidir.
Üretilen birçok ürün ve etken maddeler, üniversitelerin araştırma ve geliştirme alanındaki ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı gıda ticaretinde doğal koruyucu olarak tercih edilmektedir.
İmmu-Nat, Hekim ve eczacılarla ortak çalışmalar yürüterek birçok önemli hastalığın tedavisinde söz sahibi durumuna gelinmiştir.

Sektördeki Konumumuz;
İmmu-Nat, çok önemli bitki ekstraktlarının üretimini başaran Türkiye’deki ilk yerli firmadır. Ürettiği bitki ekstaktları ile Avrupa standartlarını yakalayan ve sektöre her zaman öncelik eden bir firma konumundadır.

2012 yılında Ankara Eczacı Odası tarafından düzenlenen ve Ürgüp’te gerçekleşen Bitkisel Sempozyumu yerli ve güvenilir tek firma olan İmmu-Nat sponsorluğunda gerçekleşti.

2013 Şubat’ta gerçekleşen Samsun ve Ordu Eczacı Odalarının düzenlemiş olduğu sempozyuma katılarak Türk Eczacılarının güvenilir bitkisel ürü tedarikçisi görevini üstlenmiştir.

Medikal Tedaviler ve Onkoloji alanında hizmet veren Lifemed Tıp Merkezi ile İmmu-Nat Bitkisel İlaç ve Doğal Sağlık Ürünleri arasında yapılan anlaşma ile kanser hastalarının güvenilir bitkisel ürün kullanımın yolu açılarak Türkiye’de bir ilk gerçekleşmiştir.